Proje Taşımacılığı

Demir Lojistik olarak , uzun yıllara dayanan ağır nakliye tecrübesini sürekli geliştirerek endüstriyel proje taşımacılığı konusunda uzmanlık kazanmıştır. Sahip olduğu araç filosunun büyük çoğunluğu bu alanda hizmet vermektedir. Mühendislik gerektiren ve coğrafi konumu dolayısıyla ulaşılması en güç bölgelere proje taşımacılığı hizmeti vermektedir.

Demir Lojistik olarak, Proje Taşımacılığına bağlı olarak yük mühendisliği, yol etüt hizmeti, vinç hizmeti ve yük sabitleme hizmeti de vermektedir. Kara yolu, deniz yolu, nehir yolu, demir yolu ve hava yolu konusunda uzman ekibi sayesinde endüstriyel yükler için en uygun taşıma modeli ile çalışabilmektedir.

  • Endüstriyel Proje Taşımacılığına Bağlı Hizmetlerimiz
  • Yol etüt (route survey) hizmetleri
  • Vinç (heavy lift) hizmetleri
  • Yük sabitleme (leashing) hizmetleri

Yol Analizi Hizmeti
Demir Lojistik, Yol mühendisleri, taşınacak olan yükler için doğru güzergahı tespit etmektedir. Yükün doğru güzergahtan taşınabilmesi için ölçüleri ve ağırlıkları dikkate alınarak köprü ve tünel geçişleri için hesaplama yapılır ya da taşınan yük ve aracın toplam ağırlığı için köprülerin kaldırma kapasitesi hesaplanarak taşıma güzergahı belirlenir.

Vinç Hizmeti
Demir Lojistik, bünyesindeki mühendisler, yüklerin teknik çizimlerini inceleyerek güvenli şekilde aktarılabilmesi için doğru vinci tespit ederler. Vincin güvenli şekilde aktarma yapabilmesi için hava koşullarını gözetmekte ya da vincin çalışacağı saha koşullarını inceleyerek gerekirse iyileştirme hizmeti sağlamaktadır.

Yük Sabitleme Hizmeti (Lashing)
Ulusal ve uluslararası taşımacılıkta en önemli unsur, malzeme ve ekipmanların zamanında ve güvenli bir şekilde yerine ulaşmasıdır. Taşıma güvenliğini sağlayan en önemli unsurların başında lashing (bağlama, sabitleme) sistemi gelmektedir. lashing (yük sabitleme) hizmetleri, yükün ve taşıma ekipmanının her türlü koşulda, dış etkenlerin verileri ile belirlenerek, uluslararası standartlara uygun olarak tespit edilmesi ve uygulanmasıdır. Demir Lojistik, bünyesinde yük sabitleme sertifikasına sahip ekipler çalışmaktadır. Kurduğu lashing hizmet birimleri sayesinde profesyonel çözümler üretmektedir. Kurumumuzun lashing hizmeti kapsamındaki uygulamaları: Tır, gemi, uçak, vagon benzeri taşıtlar üzerindeki yükleri en doğru malzemelerle sabitlemek Taşıma hizmeti verilen projeli işlerin araç yükleme ve boşaltma öncesi yük yerleşiminin sağlanması Yol koşulları ve taşınan kargoların önem ve hassasiyetine göre araçlara yükleme, boşaltma; gemi konteynırlarının yükleme ve tahliyesi Özel lashing standartlarında (takoz, spanzet, hava yastıkları, zincir, çemberleme, vb.) bağlama ve sabitleme sistemleri kullanılarak, araç aktarma ve tahliyelerinin sarsıntı ve darbelere karşı lashing kurallarına göre uzman personel aracılığıyla gerçekleştirilmesi.

Hizmet Verdiğimiz Ülkeler

Asya Ülkeleri
Afganistan, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Ermenistan, Gürcistan, Irak, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya, Suriye, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan, İran

Avrupa Ülkeleri
Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık, Bosna – Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Hırvatistan, İngiltere, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Sırbistan, Karadağ, Ukrayna, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya,

Geri

Facebook
LinkedIn
Instagram
YouTube